IEWC Part #: DNF14-250FIB-M
Manf. Part #:DNF14-250FIB-M
Manufacturer:PANDUIT
Expected Country of Origin:MX
Panduit DNF14-250FIB-M Female Disconnect
PC
Minimum order: 1000 PC
Purchase in Multiples of: 1000 PC
Color BLUE Compatible Tool CT-100A, CT-1525, CT-2500, CT-600-A Flammability Rating UL 94 HB Inner Diameter Max NOT SPECIFIED Insulation Material NYLON Length 0.84" Manufacturer PANDUIT Material Brass Max Temperature 105C Min Temperature NOT SPECIFIED Specification(s) CSA, RoHS, UL, UL 310 Standard Package Quantity 1000 Supplier Series DNF-FIB Tab Size 0.250" x 0.032" Tab Style Female Voltage 600V Width 0.35" Wire/Cable Gauge Size Max 14 Wire/Cable Gauge Size Min 16 Customers can return standard, non-serviced IEWC products (the "Products") as follows: